Opalovací program

24.02.2015 22:39

Opalování dle nových norem EU 0,3W/m2

Šetrné a bezpečné opalování

1. Předpokladem šetrného a dlouhotrvajícího opálení je pravidelné používání kvalitní solární kosmetiky, která obsahuje velmi účinné látky např. tyrosin, beta-karoten, které znatelně podporují zhnědnutí a urychlí Vaše opálení, které vydrží déle (výběr dle doporučení obsluhy).

2. Určení fototypu Vaší pleti a této skutečnosti přizpůsobit šetrnou frekvenci a délku opalování. Důležité po celou dobu opalování.

3. Začnete-li s opalováním zcela nově nebo po delší pauze, je optimální a účinné - opalování každý druhý až třetí den a prodlužovat délku opalování o 5 minuty dle fototypu (např. pondělí = 5 minut, středa = 5 minut, pátek = 10 minut, pondělí = 15 minut) po dobu než budete spokojeni s Vaším odstínem opalování.

4. Pro stálost Vašeho opálení je důležitá tzv. "udržovací kůra", opálení 1 x 2 týdně dle potřeby a fototypu Vaší pokožky. Průměrná délka opalování podle nových norem v udržovacím cyklu je 15 - 25 minut.

5. Po dobu cca 2 hodin po opalování se nedoporučuje koupání z důvodu vysokého obsahu chlóru ve vodě, který má za následek pozastavení opalovacího procesu (pigmentace) a bělení kůže. Doba po kterou opalovací proces působí na kůži je až 24 hodin.

 

  
--