Jaké doby opalování doporučujeme

14.08.2014 22:48

Kolik "slunění" je třeba?

Zde přichází  v úvahu individuální schopnost opalování jako na přírodním slunci. Po 3-5 návštěvách "slunění" se zpravidla dosahuje u normálně hnědnoucí pokožky překrásného rovnoměrného zabarvení.Pravidlo které platí: Nanejvýš 10 "slunění" v průběhu 2-3 týdnů. Aby se udrželo již jednou dosaženéhnědé zbarvení, stačí 1-2 "slunění " za deset dnů. Komise pro ochranu proti záření považuje 50 slunění v roce za neškodných.

 

Typ pleti
II – světlá
III – normální
IV – tmavá
1.opalování
 5 minut
 5 minut
 5 minut
2.opalování
 5 minut
 5 minut
10 minut
3.opalování
 5 minut
10 minu
15 minut
4.opalování
10 minut
10 minut
15 minut
5.opalování
10 minut
15 minut
20 minut
6.opalování
10 minut
15 minut
20 minut

Důlezité upozornění

Existují některé léky s vnitřní nebo vnější aplikací, které mohou značně zvyšovat citlivost pokožky vůči UV paprskům. Například antibiotika, tetracyklin, chlorpromasin, sulfonamidy, antirevmatika, psoraleny jakomeladinin, kyselina vitaminu A a deriváty.Během aplikace takových preparátů a krátce po ní je nutné vynechat sluneční lázně i na přírodním sluňci. V případě pochybností se předem informujte u ošetřujícího lékaře!
Během procesu opalování bez podmínečně zavřete oči a používejte dodávané ochranné brýle, nepropouštějící UV paprsky. Jestliže používáte kontaktní čočky, doporučujeme je na dobu opalování v soláriu vyjmout a použít solární brýle.

Pro solární opalování jsou vhodné solární krémy, které pokožku vyživují vitaminy A, E a urychlují proces zbarvení pigmentu v pokožce. Solární kosmetika dodává pokožce vlhkost, a tím zpomaluje proces stárnutí. Pokožka se stává hebkou, krémy se vstřebávají rychle a beze zbytků.