Míčkování

 

Míčkování
Celkové                     40 min                      380 Kč
Částečné                     20 min                      150 Kč

 

 

  • Celkové (40min) - Masáž prováděná speciálními pěnovými míčky přispívá k cekovému uvolnění svalového aparátu, velmi příjemné pro lidi, kteří jsou přecitlivělí u klasické masáže
    - bez použití masážních olejů.
  • Částečné (20min) - záda, šíje

 

Míčková facilitace neboli míčkování je masáž, která se provádí pomocí molitanových míčků, na přesně vymezených drahách hrudníku, zad a obličeje. Při jejich aplikaci dochází k prokrvení a povzbuzení povrchních vrstev i hlouběji uložených tkání, k tlaku na akupresurní body a tedy i reflexní cestou k aktivaci orgánů podílejících se na dýchání.

Míčkování hrudníku a zad způsobí blahodárné uvolnění jak po stránce svalově dechové, tak i po stránce psychické. Obojí je důležitým předpokladem pro dosažení správného dýchání. Uvolnění ztuhlosti a tím prohloubení dechu poznáte už během míčkování. Pravidelně a dlouhodobě prováděné masáže přispívají tím pádem ke zvýšení plicní ventilace.

Sama masáž je nenásilná, nestresující, příjemná.

Poloha v sedě usnadňuje dýchání, dotyk míčku s pokožkou je příjemný, protože míček je jemný, pružný a při masáži hřeje.

Obličejová sestava nachází své opodstatnění u zánětlivých procesů vedlejších obličejových dutin, u všech druhů rýmy a je to výborná alternativa manuálního liftingu obličeje.

Míčkování je vhodné i pro astmatiky a bronchitiky – tam je vhodné provádět sestavu zad a hrudníku denně po dobu 2,5 měsíců, poté postačí udržovací fáze 1-2x týdně. U pylových alergií je důležité tuto „léčbu“ nasadit aslepoň 1,5 měsíce přes pylovou sezónou.
Konečným výsledkem míčkování je zmírnění průběhu i četnosti onemocnění, ztráta pohotovosti k astmatickým záchvatům, pomoc při rozdýchávání dušnosti a potřebě vykašlávání.

Účinky na organismus jsou pozitivní a významné, že si jej lidé oblibují čím dál více.